Ивелин поднесе титлата на Спартак, докато го гласят за продажба (видео)

Футболистът на България за 2016 г. Ивелин Попов доближи своя Спартак (Москва) на крачка до титлата в руското първенство, след като подаде и за двата гола при успеха с 2:1 над ЦСКА (Москва) като гост в дербито от 26-ия кръг. С тази победа лидерът увеличи на 10 точки преднината си на върха пред "армейците", а до края остават четири кръга. Утре обаче най-вероятно Зенит, който играе с последния Том (Томск), отново ще я намали до 8 точки.

Този мач беше много важен за Попето, защото само преди дни се появи информация, че Спартак обмисля да го продаде. С играта си обаче той доказа, че заслужава да остане и за предстоящото участие в Шампионската лига.

Другият българин днес - Георги Миланов, беше записан сред резервите на ЦСКА, но не се появи на терена.

Бившият футболист на Литекс подаде първо на Луис Адриано в 32-ата минута, а след това се възползва от груба грешка на Виктор Васин в 51-ата минута и даде шанс на Денис Глушаков да реализира за 2:1. Между тези попадения домакините бяха изравнили чрез Алексей Березуцкий секунди преди почивката.

През втората част спартаковци удариха и две греди, а футболист на ЦСКА спаси с тяло запътилата се към мрежата топка след изстрел на Зе Луиш. "Армейците" обаче също имаха своите шансове за изравняване.

Ивелин Попов беше заменен малко преди края.

Програмата на Спартак до края е сравнително лека - мачове срещу Том, Амкар, Терек и Арсенал (Тула), което не дава основания да се получи някаква изненада.