Перфектен дебют за Атанас Атанасов начело на Монтана (видео)

Отлично начало за новия старши треньор на Монатана Атанас Атанасов. Аутсайдерът в Първа лига записа изненадващ успех с 2:1 над Ботев (Пловдив) в мач от 30-ия кръг на шампионата. Попаденията за "сините" реализираха Стивън Петков (16') и Петър Атанасов (22'), а единственият гол за "канарчетата" заби Омар Косоко в последните секунди на мача.

Монтана прекъсна ужасната си серия от седем поредни двубоя без победа. Последният успех на тима бе срещу новака Локомотив (Горна Оряховица). Тогава в герой се превърна Андреас Васев, който вкара единственото попадение в сблъсъка.

Самата среща започна в доста прилично темпо. Играчите на Атанас Атанасов стартираха една идея по-активно двубоя, като в 9-ата минута крайният бранител на домакините Бирахим Сар можеше да се разпише с глава, след като Атанасов центрира от корнер, но Виктор Генев се намеси малко преди Сар да прати кълбото в мрежата на гостите от Пловдив.

Логичното се случи в 16-ата минута, когато Андреас Васев направи отличен пробив по левия фланг. Крилото не се забави и центрира в наказателното поле към Стивън Петков, който с глава от близка дистанция не сбърка. Младокът вкара седмия си гол в елита през този сезон.

Проблемите за "канарчетата" станаха още по-големи. В 22-ата минута защитата на Ботев (Пловдив) стана за смях, след като направи няколко грешки, а от това се възползва бившият играч на тима Петър Атанасов. Атакуващият футболист остана очи в очи с Чворович и не пропусна да се разпише.

Отговорът на "жълто-черните" не закъсня, Виана получи пас в дълбочина, той овладя топката добре и напредна мощно, но ударът му не бе достатъчно качествен, за да затрудни Евгени Александров, който в тази ситуация показа класа, печелейки битката с бразилския нападател на Ботев.

В 31-ата минута Бризола центрира от корнер, топката стигна до Неделев, който стреля отдалеч, но право в ръцете на Александров.

Втората част започна малко по-добре за футболистите на Николай Киров. Специалистът направи промяна още на почивката, когато Омар Косоко замени Бризола. Това освежи играта на тима, но натискът през първите 15-ина минути не донесе нужния резултат за Ботев (Пловдив).

В 61-ата минута Омар Косоко изведе Фернандо Виана, който обаче направи шокиращ пропуск пред вратата на Монтана. Това бе втората перфектна възможност за бразилеца да се разпише в двубоя.

В последните секунди Бирахим Сар направи груба грешка, от която се възползва Косоко, който разстреля Евгени Александров за 2:1. Това бе и последната интересна ситуация в двубоя от 30-ия кръг на Първа лига.

МОНТАНА - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:1