100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Тонев гледа отблизо поредната издънка на Милан

Отборът на Милан направи поредна сериозна издънка в Серия "А". "Росонерите" стигнаха само до 1:1 в гостуването на борещия се за спасение тим на Кротоне в мач от 34-ия кръг на калчото. По този начин играчите на Винченцо Монтела имат едва две точки в последните си три мача, като рискуват класирането си в Лига Европа, което е основната цел пред клуба. Българският нападател Александър Тонев остана на пейката през всичките 90 минути. Марчело Трота даде аванс на южняците още в 8-ата минута, а Габриел Палета изравни в 50-ата минута.

Домакините стартираха по-добре мача, като още във втората минута Джанлуиджи Донарума показа отличен рефлекс и изби в корнер. Трота се възползва от поредно невнимание на Кристиан Сапата и прати топката в мрежата на "росонерите" в осмата минута. Това бе негов първи гол от 21 мача в Серия "А". Последното си попадение бе реализирал срещу Киево. Малко по-късно той вкара и втори гол, който бе отменен заради засада, но положението бе доста спорно.

Гостите се събудиха чак в края на първата част, когато Жерард Деулофеу намери Сусо в наказателното поле, но Алекс Кордас спаси. Отново Сусо бе близо до изравняване секунди преди почивката, Кордас обаче изби в корнер.

Втората част започна с отлично спасяване на Донарума, който остави своите в мача. Младият вратар бе блестящ, когато Трота сам срещу него стреля силно. Три минути по-късно Милан изравни. За пореден път защитник се разписа, като този път автор на попадението бе Габриел Палета след меле в наказателното поле. Още в следващата атака гостите можеше да обърнат резултата, но удар на Джалука Лападула бе спрян от Роси на голлинията.

Минути до края "росонерите" се хвърлиха в атака, но Кордас на три пъти бе страхотен. Вратарят спаси последователно опасни удари на Юрай Куцка, Сусо и Деулофеу, а влизането на Карлос Бака и Лукас Окампос не помогна на Милан този път да стигне до победата в последните секунди. Куцка бе изгонен в продължението, като ще пропусне мача с Рома. Това бе десети червен картон за миланския гранд през този сезон, а също така трети за него. Толкова има и Палета, като двамата играчи на водят тази класация в калчото.

"Червено-черните" се издъниха срещу Емполи преди седмица, а сега загубиха други ценни точки, като при победа на Интер над Наполи, "нерадзурите" ще изравнят играчите на Монтела на шесто място. Добрата новина за миланистите е, че Фиорентина отстъпи с 0:2 от Палермо, като остана на четири точки зад тях.

Положителната серия на Кротоне продължава, като Александър Тонев и компания вече имат 25 точки. Четири кръга преди края южняците вярват в спасението, след като 17-ият Емполи падна от Сасуоло с 1:3  и остана с 29 точки.