Челси преодоля Евертън по шампионски (видео)

Челси направи много важна крачка към титлата. "Сините" спечелиха с 3:0 гостуването си на Евертън. На хартия това бе най-тежкият им мач до края на сезона, тъй като предстоят три домакинства и гостуване на Уест Бромич. Отборът на Антонио Конте има преднина от 7 точки пред втория Тотнъм, който излиза по-късно днес срещу Арсенал.

"Карамелите" имаха своите моменти, особено в началото на срещата, но постепенно гостите наложиха своето превъзходство. Педро откри резултата в 66-ата минута след страхотен удар, а Гари Кейхил удвои аванса на Челси в 79-ата минута. Малко преди края влезлият като резерва Вилиан направи резултата класически.

Евертън можеше да започне блестящо, като още във втората минута "карамелите" бяха близо до откриване на резултата. Младият Доминик Калвърт-Люин удари греда след отлична атака на тима на Роналд Куман. Гостите бързо влязоха в мача и срещата от самото начало предложи атака след атака към двете врати.

В 11-ата минута Еден Азар се размина с попадение. Той бе изведен от Диего Коща, преодоля вратаря на домакините, но ударът му от малък удар завърши в мрежата от външната страна на вратата. Азар на няколко пъти матира защитата на съперника, като малко по-късно тимът на Конте отново организира опасна атака, но до точен удар не се стигна. Постепенно головите положения намаляха, а темпото спадна. Към края на полувремето Евертън имаше няколко силни минути, но и те не доведоха до нещо сериозно.

След почивката "карамелите" заиграха по-предпазливо, като разчитаха изцяло на контраатаки. Челси пък започна по-агресивно да търси победата. В 52-ата минута след заучено положение от ъглов удар "сините" бяха близо до откриване на резултата. Азар намери Матич, който върна към Моузес, но диагоналният му удар мина встрани от вратата.

Отборът на Конте успя да поведе в 66-ата минута след великолепно индивидуално изпълнение на Педро. Испанецът се освободи на границата на наказателното поле и със страхотен удар прати топката в мрежата. Евертън не намери отговор, а в 79-ата минута интригата приключи. Азар стреля ниско от фаул, Стекеленбург не успя да избие и Гари Кейхил добута топката отблизо за 0:2.

Влезлите като резерви Фабрегас и Вилиан комбинираха за третото попадение. Испанецът бе изведен отлично в наказателното поле от Диего Коща и намери Вилиан, за когото остана само да насочи топката към мрежата.

ЕВЕРТЪН - ЧЕЛСИ 0:3
0:1 - Педро (66)
0:2 - Кейхил (79)
0:3 - Вилиан (86)