Нов сблъсък между Лудогорец и Хебър - този път за Купата, на живо от Разград със съставите

Автогол отложи спасението на Депортиво (видео)

Изпадналият вече тим на Осасуна стопли феновете си в дъждовния следобед на стадион “Ел Садар”, стигайки до 2:2 при домакинството си на друг отбор, който е близо до чертата - Депортиво Ла Коруня. Победа на галисийците днес щеше да узакони спасението и оставането им в Примера дивисион и догодина, но съдбата се оказа справедлива и двата тима си поделиха по точка, отбелязвайки по две попадения.

Треньорът на домакините Петър Василиевич вече бе заявил, че се надява футболистите му да подарят победа на изстрадалите си запалянковци, а началото бе обнадеждаващо за отбора от Памплона, който поведе още в първата минута на днешния двубой. Колумбиецът Стивън Мондрагон вкара първия си гол за Осасуна, след като бе на точното място по точното време при разбъркване в следствие на изпълнен корнер и прати топката в мрежата за 1:0 почти веднага след първия съдийски сигнал.

Отговорът на Депортиво не се забави много, а по-интересното в случая бе, че Ла Коруня също изравни с дебютно попадение. Гилерме отбеляза в мач за първенство за първи път откакто играе в Европа, след като в 17-ата минута оползотвори центриране на втора греда от страна на Хуанфран - 1:1. Бразилският халф бе изиграл 39 мача за Удинезе в Серия А и още 26 за Депор в Ла Лига, в които не се бе разписвал.

Положения не липсваха и Флорин Андоне от гостите и Роберто Торес от домакините записаха запомнящи пропуски срещу имената си, а в 70-ата минута на срещата Гилерме отново изведе съства на Пепе Мел напред, а това пак се случи след статично положение и топка, насочена към далечната греда, където бразилецът вкара за втори път след асистенция на Раул Албентоса - 1:2.

Полученото попадение в никакъв случай не отказа Осасуна и футболистите в червено продължиха да нападат и в 78-ата минута равенството бе възстановено. Хуанфран прати топката в собствената си врата след изпълнение на корнер, за да се стигне до 2:2.

Мигел Де Лас Куевас, който влезе като смяна точно преди четвъртия гол в мача можеше да донесе трите точки на домакините от Навара, но самопожертвователна изява на футболист на Депортиво във финалните секунди спаси гостите от сигурен гол.

Осасуна е на последното двадесето място в класирането с едва 19 точки след 35 мача. Тимът има две гостувания и още едно домакинство преди да напусне елита на Испания в посока Сегунда. Депортиво е шестнадесети с 32 точки и ще се опита да подпечата билета си за спасение като гост на Еспаньол след седмица.

Седмнадесетият Леганес е с 30 точки, а Спортинг Хихон, който е първият тим под чертата, има 24 точки.