Дори и след спорна дузпа, Юнайтед не успя да влезе в топ 4 (видео)

Манчестър Юнайтед пропусна шанса да влезе в топ 4 поне за ден, след като записа равенство - 1:1, със Суонзи на "Олд Трафорд". Спорна дузпа, реализирана от Уейн Рууни (45'), даде аванс на домакините, но Гилфи Сигурдсон (79') изравни и даде известна надежда на "лебедите" за спасение. Освен изгубените точки в битката за топ 4, Жозе Моуриньо трябваше да преглътне и контузиите на нови двама бранители - Люк Шоу и Ерик Байи, които бяха заменени принудително. Фил Джоунс, Крис Смолинг и Маркос Рохо също са с травми.

Моуриньо беше направил четири промени - Ашли Йънг, Люк Шоу, Уейн Рууни и Джеси Лингард започнаха. Пол Клемънт бе направил една корекция в състава на Суонзи - Ки замени Лирой Фер.

Още в първите минути Жозе Моуриньо трябваше да стане свидетел на поредната контузия в неговия състав, след като Люк Шоу получи травма и бе заменен от Антонио Валенсия.

Гостите започнаха по-активно и владееха повече топката на "Олд Трафорд". Сигурдсон и Йоренте не успяха да завършат по най-добрия начин хубави атаки на Суонзи. Постепенно "червените дяволи" започнаха също да създават положения, като на два пъти Фабиански спаси след удари на Лингард и Марсиал.

В 34-ата минута пред Аю се откри златна възможност, но Де Хеа се намеси, след което Сигурдсон не успя с опита за добавка.

В добавеното време се стигна до най-спорния момент. Рашфорд нахлу в наказателното поле, пусна топката покрай Фабиански, който се хвърли да спасява, но видя, че не може да стигне до топката и прибра ръцете си. Нападателят потърси контакт и падна, а Нийл Суорбрик се подведе и посочи бялата точка. Рууни изпълни точно дузпата, давайки аванс на Манчестър Юнайтед.

В 60-ата минута още един бранител в селекцията на Моуриньо - Ерик Байи, получи контузия и бе заменен от Матео Дармиан. Три минути след това Фабиански спаси Суонзи от втори гол, след като изби опасен удар на Марсиал. Стражът на "лебедите" отново направи важно спасяване в 77-ата минута, когато отрази шут на Валенсия. В 79-ата минута Гилфи Сигурдсон изравни резултата след перфектно изпълнен пряк свободен удар.

В добавеното време Фернандо Йоренте пропусна страхотен шанс да направи обрата пълен, след като Сигурдсон центрира в наказателното поле от фаул, а отбраната на Юнайтед изпусна испанеца, който обаче не успя да нанесе точен изстрел от няколко метра.

Манчестър Юнайтед продължава да заема пета позиция, докато Суонзи остава под чертата, на две точки от Хъл Сити.