Феновете на Лейтън Ориънт направиха изцепката на седмицата (видео)

Английският клуб от Лига 2 Лейтън Ориънт е на прага на сериозно наказание от Футболната лига, след като не успя да осигури адекватна охрана и допусна публиката на мача с Колчестър снощи да слезе на игрището. Към момента на спирането на срещата резултатът беше 1:3 в полза на гостите от Колчестър, а запалянковците се вбесиха от политиката на италианския президент, довела до изпадането на отбора от професионалните лиги след 112 години.

Мачът от четвъртото ниво на английския футбол беше подновен пред празни трибуни, след като повече от един час хората нямаше как да бъдат отстранени от терена. Те нахлуха пет минути преди края на мача и насядаха на тревата в знак на протест срещу собственика на клуба Франческо Бекети. Това принуди съдията да изведе извън игрището играчите и на двата отбора.

Протестите продължиха повече от час, преди делегатът и съдиите да вземат решение мачът да бъде прекратен и хората да се разотидат. След повече от един час оставащите пет минути бяха доиграни, но повече голове не паднаха.

"След като се взе становището на полицията, решихме мачът да се доиграе, когато всички хора бъдат отстранени от стадиона. За да бъде справедливо първенството и да не се нарушава принципа на справедливостта, решихме мачът все пак да завърши. Това обаче няма да ни попречи да наложим наказание на клуба", се казва в изявление на Футболната лига.

Лейтън Ориънт изпадна още миналата седмица в Конференцията, петото ниво в Англия, а прощаването с професионалната Лига 2 ще бъде другата седмица при гостуването на Блекпул.