Бенфика и Порто продължават гонитбата в португалското първенство с нови победи

Бенфика продължава защитата на титлата си в Португалия и води с 3 точки пред Порто три кръга преди края на първенството. Вчера орлите трудно измъкнаха успеха с 2:1 у дома от Ещорил, а Порто се наложи с 2:0 при гостуването си на Шавеш. Бенфика води със 75 точки, Порто е със 72, трети е Спортинг Лисабон с 64.

Бразилският нападател Жонас вкара два пъти за Бенфика, като откри резултата от дузпа в 29-ата минута, отсъдена за нарушение на защитника Лика срещу Нелсон Семедо. След като Клебер изравни за Ещорил в 60-ата минута, на Жонас му бяха необходими само 6, за да донесе успеха на своите.

След нулево равенство преди почивката, Порто стигна до успеха с голове на Тикиньо Соареш и Андре Андре през второто полувреме. Драконите загубиха опитния си защитник Макси Перейра, който получи в края на мача червен картон заради груб фаул срещу Давидсон и няма да бъде на разположение при визитата на Маритимо в следващия кръг.