Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Драматична победа за Отава над Рейнджърс след продължения

Жан-Габриел Паго вкара четири гола, в това число и победното във второто продължение на мача Отава - Рейнджърс, завършил 6:5. Сенаторите поведоха с 2-0 победи в серията, въпреки че днес изоставаха с два гола за 1:3, 2:4 и 3:5. Паго намали на 4:5 3:19 минути преди края и 1:02 преди сирената вече изравни на 5:5. Неговият ден обаче не беше завършил и той се разписа за крайното 6:5 във 2:54 минута на второто продължение, а така се превърна и в първия играч на Отава, който бележи четири гола в един мач в плейофите. Марк Мето и Марк Стоун бяха другите двама автори на голове за канадския отбор.

Брейди Скей вкара два гола за Рейнджърс, Михаел Грабнер, Крис Крайдер и Дерек Степан също се разписаха. Питсбърг размаза с 6:2 Вашингтон като гост и също поведе с 2-0 победи в серията. Фил Кесъл наниза две шайби, а вратарят Марк Андре Фльори беше брилянтен и отрази 34 от 36 удара.

След 0:0 в първата третина, гостите завършиха втората с преднина от 3:1 с головете на Мат Кълън за 1:0, Фил Кесъл за 2:1 и Джейк Гюнцел за 3:1. Второто попадение на Кесъл в мача в началото на третия период напрактика реши всичко, след като стана 4:1. Евгений Малкин и отново Гюнцел на празна врата отбелязаха другите голове за Пингвините, в които доста черна работа свърши Сидни Кросби, завършил мача с 3 асистенции.