Борислав стигна до равенство с Миньор (Раднево)

Наравно 1:1 завърши гостуването на Борислав в Раднево на тамошния Миньор. Двубоят бе здрава битка между пределно мотивирания отбор на домакините и първомайския тим, който определено не изигра най-силния си мач.

Намиращият се на предпоследно място отбор на Миньор се хвърли в двубоя с огромно желание. Нашите бяха заложили на отбранителна тактика и контраатаки. В началните минути домакините на няколко пъти успяха да застрашат вратата на Кузманов, но не успяха да отбележат.

В 9-ата минута противников нападател бе оставен непокрит в наказателното поле и стреля, но топката прелетя над вратата. Три минути по-късно бързоногият Васил Колев надбяга пазача си и нахлу в наказателното поле, но бе грубо подсечен отзад. Съдията Стойчо Стоев обаче даде знак играта да продължи.

В 20-ата минута играчът с номер 10 в състава на радневци успя да се измъкне от опеката на нашите бранители, изскочи срещу Кузманов и успя да търкулне топката покрай него, но притичалият Христо Иванов овладя топката преди тя да влезе в мрежата. Две минути след това Васил Кузманов изби силен удар с глава на противников играч.

Първомайци пропуснаха златен шанс да открият резултата в 29-ата минута. Андрей Атанасов се отскубна от своя пазач, нахлу отляво пред вратата и центрира остро. Защитник на домакините панически изрита топката в гърба на свой съотборник, топката се върна към ъгъла на вратата, но радневският вратар с върха на пръстите си успя да я извади пред голлинията. Коженото кълбо попадна у Васил Колев, който стреля мощно, но бранител със самоотвержен шпагат успя да предотврати сигурно попадение.

Голът за "Борислав" обаче падна в 34-ата минута. Шаби Османов изпълни фаул отляво, фалцираната топка падна в наказателното поле, където бе отклонена от Динко Митрев, рикошира в противников защитник и се заби в горния ъгъл на вратата - 0:1.

Радневци обаче реагираха като ужилени и се втурнаха в атака. Четири минути по-късно капитанът на Миньор стреля от границата на наказателното поле и успя да прати топката в мрежата, изравнявайки резултата - 1:1.

След почивката домакините заиграха още по-настървено. Зачестиха твърдите единоборства, а при всяка атака в наказателното поле се правеха опити за спечелване на дузпа. В 56-та минута футболист на Миньор се вряза в пеналтерията на първомайци и се свлече на тревата. Съдията Стоев му показа жълт картон за симулация, който се оказа втори за играча и той остави отбора си в намален състав. Въпреки това обаче в следващите минути отборът на "Борислав" не успя да наложи игрово превъзходство, показвайки видими признаци на умора. По-добре подготвените радневски футболисти продулжиха да натискат дори и останали десетима.

В 62-ата минута Шаби Османов се хвърли смело в едно единоборство в центъра на терена, чукна топката, но бе зверски изритан в корема от състезател на домакините. След оказаната му лекарска помощ, плеймейкърът на първомайския тим се опита да продължи, но след 10 минути се наложи да бъде заменен.

Домакините продължиха да нападат, но напрежението от преследването на задължителната победа даваше своето отражение. На два пъти последна преграда пред гола се оказваха решителните намеси на опитния Васко Кузманов.

Първомайци опитваха да контраатакуват опасно, но физическите им сили бяха изчерпани. В 87-ата минута Джунейт Узунов контраатакува отляво и стреля, но топката прелетя на метър от гредата.

В даденото от съдията петминутно продължение Николай Ангелов получи втори жълт картон за рутинно нарушение в центъра на терена и също напусна терена.

След мача присъствалите на мача първомайски фенове се обединиха около извода, че отборът на "Миньор" не заслужава да отпадне от групата, въпреки предпоследното място в таблицата, което заема в момента.