Тодор Тимонов бележи, но Евроколеж отново пада

Трета поредна загуба допусна съставът на Евроколеж, осма от началото на пролетта,  при гостуването на Любимец с 1:3. Срещата беше от 29 кръг на Трета  югоизточна лига. Головете за домакините вкарах Николай Николаев, Георги Колев и Димитър Байдаков, а за колежани Тодор Тимонов. Загубата свали пловдивчани на единадесето място в класирането с 37 точки, а домакините се измъкнаха от зоната на изпадащите и са 13-ти с 32 точки.

Кошмарно започна срещата за пловдивчани , които допуснаха два гола за три минути. Първо в 17 минута след центриране от дясно пред вратата на Георги Петров Николай Николаев със странична ножица прати топката в долния ляв ъгъл - 1:0. В следващата атака на домакините Георги Колев с удар от 20 метра прати топката в дясната сглобка - 2:0. Това стресна колежани, които тръгнаха в атака. На два пъти при центрирания на Тодор Тимонов Иван Атанасов и Георги Куртев с глава бяха близо до гола. В 34 минута Тодор Тимонов вкара красив гол от 24 метра. Топката влетя в мрежата след рикошет в дясната греда на Радостин Желев - 2:1. През второто полувреме колежани продължиха да нападат, но удари на Тодор Тимонов, Сезгин Четин и Борис Малев минаха опасно покрай вратата на домакините. В 82 минута президентът на домакините Атанас Сталев изпълни заучено положение от фаул и Димитър Байдаков пред ръцете на Георги Петров засече топката в мрежата за 3:1.

Другата събота колежани приема Раковски в мач от 30 кръг на Трета лига.