Марица укроти Ураган и вече е само на 3 точки от върха

Отборът на Марица победи с 2:1 Ураган (Бояджик) на негостоприемния терен в ямболското село Кабиле. “Жълто-сините” изиграха добър двубой и с много себераздаване и мъжество стигнаха до изключително ценния успех срещу отбор, който не допуска изненади като домакин. По същото време ОФК Карнобат нанесе втора загуба през сезона на лидера Загорец - 1:0. Така Марица се доближи само на 3 точки от първото място.
Двубоят бе интересен, а играчите на Марица се раздадоха до край за да стигнат до победата. Възпитаниците на Стоян Димитров създадоха немалко положения и не позволиха домакините да стигнат от своя страна до много сериозни ситуации. Венцислав Гюзелев изведе “жълто-сините” напред в 27-та минута със своя 25-ти гол за своя тим през този сезон. Димитър Юруков центрира отляво, а вратарят на домакините изби, след което Гюзелев се разписа. Домакините изравниха в края на полувремето - след корнер, топката достигна до играчо от домакините, който със задна ножица прати топката неспасяемо във вратата на Илия Николов.
Втората част по нищо не отстъпваше на първата. В 55-та минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, но Илия Николов с невероятно спасяване остави шансове за успех на своя отбор. Илия спасява дузпа във втори пореден двубой. Играчът изпълнил дузпата пък изнервен от пропуска си позволи да удари Николов, за което получи само жълт картон. Спасената от Илия Николов дузпа изнерви играчите на Ураган и те заиграха доста грубо. Главният съдия не направи много за да овладее положението и спести доста картони на домакините. До края на срещата те провокираха “жълто-сините” на всяка крачка. Маричани от своя страна успокоиха играта с пасове и все повече свикваха с маломерния терен в село Кабиле. Две минути преди края на двубоя Николай Павлов отбеляза победното попадение за Марица и осигури трите точки в актива на пловдивския тим. След центриране Димитър Юруков опита задна ножица, но не успя. Ники Павлов с плонж отбеляза скъпоценното попадение. Пловдивчани доиграха концентрирано последните минути и не допуснаха изненади.
След края на двубоя, изнервени от загубата, играчи от домакините, най-деен от които бе голмайсторът на домакините Юли Шекеров и още няколко човека извън отбора, опитаха саморазправа в коридора между съблекалните, но бяха успокоени от останалите играчи на домакините.
В следващия 30-ти кръг Марица приема застрашения от изпадане отбор на Любимец, докато лидера Загорец играе в Нова Загора с вече изпадналия ОФК Елхово. Мачовете са на 6-ти май, Гергьовден, от 18 часа.
Марица: Илия Николов, Алил Кардашев , Мирослав Пушкаров, Самер Алхусейн, Даниел Спасов, Красимир Иванов - капитан, Венцислав Гюзелев (Георги Георгиев), Борислав Караматев, Георги Арабаджиев (Христо Янчев), Иван Гендов (Николай Павлов), Димитър Юруков. Старши треньор: Стоян Димитров