Лацио се превърна в кошмар за Рома в последния сезон на Тоти (видео+галерия)

Отборът на Лацио се превърна в кошмар на вечния си съперник Рома през този сезон. "Орлите" разбиха "вълците" с 3:1 в мач от 34-ия кръг на Серия "А", като окончателно отказаха "джалоросите" от мечтите за Скудетото. Момчетата на Лучано Спалети имаха надежди при победа да се доближат на шест точки до Ювентус, който им гостува на "Олимпико" след две седмици.

Симоне Индзаги и футболистите му обаче искаха да запишат първи успех в Серия "А" срещу Рома от пет години, след като ги изхвърлиха на полуфинала за Купата на Италия. Така и стана, а в герой се превърна Сайде Кейта (12,85), който вкара две попадения. Душан Баста (50) също се разписа за "бианкочелестите", докато Даниеле де Роси (45) от скандална дузпа изравни в края на първата част.

Лацио разби Рома в последното дерби на Тоти Успехът е първи за Лацио в дербито на Вечния град за първенство от 11 ноември 2012 година, когато спечели с 3:2. След това в следващите осем срещи записаха три равенства и пет поражение, а четири от тях в последните четири мача.

Лацио разби Рома в последното дерби на Тоти Тимът на Рома излезе със специални фланелки за този мач. На гърдите на екипите пише латинския израз SPQR - мотото на Рим (б.а. "Сенатът и народът на Рим", отнасящ се до правителството на древната Римска република и използван като официален подпис на правителството). "Бианкочелестите" също излязоха с нови фланелки, на които беше името на новия спонсор "Seleco", който беше на екипа на лациалите през 80-те години на миналия век.

Лацио разби Рома в последното дерби на Тоти Голмайсторът на "орлите" Чиро Имобиле пропусна мача. Нападателят трябваше да бъде титуляр, като излезе да загрява, но поради вирус бе доста отпаднал физически и след 10 минути се прибра, като остана резерва. На негово място Симоне Индзаги заложи на Джордан Лукаку, а Сайде Кейта водеше атаката.

Даниеле де Роси се завърна в титулярния състав на "вълците", които търсеха реванш за отпадането от полуфинала за Купата на Италия.

Още във втората минута Джеко бе близо до гол, но Стракоша изби в корнер. Вратарят отново бе на мястото си в 9-ата минута, когато спаси удар на Салах.

В 12-ата минута Кейта матира Шчесни с удар от границата на наказателното поле, като даде аванс на "орлите". Лациалите имаха претенции за дузпа в 16-ата минута, когато Лукаку изпревари Фасио.
Марко Пароло в 18-ата минута застраши Шчесни с далечен изстрел, който полският вратар изби в ъглов удар. Италианският национал стреля силно в 36-ата минута, но отново стражът на "джалоросите" спаси.

Лацио разби Рома в последното дерби на Тоти Лукаку се контузи, като бе заменен от Фелипе Андерсон в 42-ата минута. Секунди по-късно съдията Даниеле Орсато даде скандална дузпа в полза на "джалоросите". Съдията се заблуди след симулация на Кевин Строотман, който се хвърли на земята без да бъде докоснат от Уолъс. Даниеле де Роси хладнокръвно изравни от бялата точка. Дузпата бе рекордна 13-та за този сезон в полза на Рома, като 11 от тях бяха реализирани. Нито един отбор в Серия "А" не може да се похвали с толкова дузпи в своя полза през тази кампания.

Лацио разби Рома в последното дерби на Тоти На почивката Бруно Перес замени Ел Шаарауи, а в 47-ата минута Рома бе близо до обрат. Джеко стреля от пет метра, но Стракоша с отличен рефлекс спаси.

Подобно на първата част след спасяване на албанеца Лацио поведе. Този път Душан Баста изправи на крака "Курва Норд" на "Олимпико" със своя първи гол от 76 мача за клуба в Серия "А". Сърбинът стреля от 18 метра, топката рикошира в крака на Фасио и се озова в мрежата на Рома. Интересното е, че Баста нямаше гол в калчото от сезон 2013/2014 година, когато се разписа за последно с екипа на Удинезе. Тогава той го стори отново във вратата на "вълците".

Лацио разби Рома в последното дерби на Тоти Попадението съвсем обърка Рома, докато по-свежите играчи на Индзаги на контраатака бяха близо до трети гол. Влизането на великия Тоти, който се появи в 70-ата минута на терена, като записа рекордното 44-то дерби на Рим, 37 от тях в калчото, не помогна на тима. Шчесни спаси тима си от гол, когато Фелипе Андерсон излезе очи в очи с него, но в 85-ата минута всичко свърши.

Лацио разби Рома в последното дерби на Тоти Лулич напредна и подаде на Кейта, който от няколко метра на празна врата вкара своя втори гол в мача. Голът бе негов 13-и през този сезон в шампионата. Оставащите минути Рюдигер изрита брутално резервата Джорджевич, като бе изгонен с директен червен картон.

Лацио разби Рома в последното дерби на Тоти "Курва Норд" празнуваше, след като отказа Рома окончателното от мечтите за титлата. Подобно на сезон 2003/2004 година, когато след равнество 1:1 оставиха "вълците" зад Милан.