Лукойл Академик отново победи Ямбол и е на полуфинал в НБЛ

Шампионът Лукойл Академик стана първият полуфиналист в Националната Баскетболна Лига през сезон 2016/17, след като тази вечер момчетата на Тони Дечев се наложиха при визитата си на Ямбол с 85:71 (26:19; 25:20; 25:16; 9:16) и по този начин затвориха четвъртфиналната серия между двата отбора с резултат 2:0 победи.

Максим Корниенко беше най-резултатен за „студентите“ – 16 точки, а Димитър Димитро и Дани Гибсън добавиха съответно по 14 и 13 точки.

Станислав Говедаров вкара 22 точки за домакините, а Николай Върбанов завърши с 11 точки.

Първите минути на двубоя бяха равностойни, като играта вървеше кош за кош, но след това гостите от Правец поеха инициативата и започнаха да трупат преднина. След първите десет минути Лукойл Академик водеше с 26:19, като през втория период ситуацията не се промени особено и на почивката гостите вече имаха двуцифрен аванс – 51:39.

След почивката домакините от Ямбол не намериха сили да потърсят обрат, а вместо това, разликата в полза на „студентите“ продължаваше да нараства. След 30 минути игра Академик поведе с 21 точки – 76:55, като в заключителния период гостите намалиха оборотите и позволиха на баскетболистите на Ямбол да разкрият потенциала си, но това не промени нищо съществено и последния съдийски сигнал прозвуча при 85:71 в полза на шампионите.