Спартак върна серията в Стара Загора със 17 тройки

Баскетболистите на Спартак (Плевен) не са готови да сложат точка на сезон 2016/2017 и си осигуриха поне още един мач, след като победиха Берое с 93:92 у дома, изравнявайки четвъртфиналната плейофна серия. След загубата в мач №1, сега играчите на Александър Дяковски вкараха 17 тройки от 32 опита (52%), за да направят резултата 1-1 и да стигнат до решителен трети двубой, който ще се играе във вторник (2 май).

Големият отличник за домакините бе Мартин Маринов, реализирал 21 точки, всичко от които дойдоха зад дъгата. Гардът впечатли с 63% успеваемост (7/10) от тройката, както и с 4 асистенции за повече от 38 минути игра. Димитър Маринчешки бе най-резултатен с 23 точки (4/7 за 3), 10 борби и 2 отнети топки, а Милован Савич вкара 19 точки, овладя 7 борби и даде 4 асистенции. 11 точки и 11 асистенции записа Милен Дудев, а Герасим Николов се включи с 11 точки (3/4 от тройката) от пейката).

Домакините направиха 29 асистенции и само 14 грешки, а процентът им за 2 точки (40%) бе по-нисък от този от далечна дистанция в зала “Балканстрой” днес. Домакините използваха изключително къса ротация, като всичките им титуляри играха по повече от 30 минути, а само двама играчи се включиха от пейката.

Преди почивката двата отбора имаха по една четвърт с повече от 30 реализирани точки за 54:54 на полувремето, а през втората половина Спартак не изпусна водачеството нито за момент, за да спечели и да си осигури мач №3 след няколко дни.

Завърналият се след наказание Аарън Джоунс вкара 23 точки за Берое и овладя 20 борби, докато Брандис Райли-Рос завърши с 19 за гостуващия тим. Шансът обаче не бе на страната на “зелените” във финалните моменти на мача, когато Шейн Гибсън сгреши при 93:92 и 13 оставащи секунди, а след това повече точки не бяха отбелязани от нито един от двата тима.

СПАРТАК (ПЛЕВЕН) - БЕРОЕ 93:92 (33:23, 21:32, 25:21, 14:17)

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): Милен Дудев 11, Александър Груев 7, Мартин Маринов 21, Димитър Маринчешки 23, Милован Савич 19 (Герасим Николов 11, Велислав Гълъбов)

БЕРОЕ: Брандис Райли-Рос 19, Шейн Гибсън 12, Николай Николов 8, Степан Тесия 8, Омари Гудул 6 (Пламен Алексиев 7, Тодор Тодоров 6, Тихомир Желев 3, Аарън Джоунс 23)