Надал на финал в Барселона за 10-и път

Рафаел Надал ще играе за десети път на финала на турнира в Барселона, като утре ще се опита да стигне и до 10-ата си титла. На полуфиналите испанецът се справи с Орасио Себайос от Аржентина след 6:3, 6:4.

Надал нанесе първия удар срещу непоставения си съперник в четвъртия гейм, скоро след това разликата в класата между двамата започна да става очевидна. Себайос стигна до две възможности за пробив в четвъртия гейм на втората част, но носителят на 14 титли от Големия шлем измъкна гейма и стигна до крайната победа след 94 минути.

В битката за титлата Рафа ще се изправи срещу Доминик Тийм, който по-рано днес отстрани номер 1 в света Анди Мъри. Той стана първият австриец на финал на турнир на клей от 1996 г., когато това правеше неговият сънародник Томас Мустер.