Алегри: Мачът с Аталанта е ценно предупреждение преди Монако

Треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри прие философски равенството 2:2 като гост на Аталанта в Бергамо в двубоя от 34-ия кръг на Серия А. Ювентус допусна изравнителен гол минута преди края на редовното време след необичайна грешка в отбрана.

"Обикновено не допускаме такива голове, както днес. Знаехме, че ще бъде трудно, но допуснахме две технически грешки. На почивката казах на играчите, че не печелим в нито една ситуация 50 на 50 и трябва да увеличим темпото.

Този мач ще ни бъде ценно предупреждение преди срещата с Монако в Шампионската лига. Имаме важна мисия пред себе си - да спечелим предсрочно титлата в Серия А и победата днес беше много важна, но не я постигнахме. Трябва да запазим спокойствие и да изиграем мача с Монако така, както умеем най-добре", каза Алегри.