Даниел Младенов нокаутира "шейховете" (видео)

Отборът на Пирин (Благоевград) постигна лесен успех с 3:0 срещу Нефтохимик в Бургас. Играчите на Милен Радуканов категорично надиграха домакините и заслужено си тръгнаха с трите точки от стадион "Лазур". В герой за "орлетата" се превърна Даниел Младенов, който реализира два гола във вратата на "шейховете". Крайният резултат оформи Иван Цветков в последните секунди на сблъсъка от 30-ия кръг на Първа професионална лига.

Пирин (Благоевград) е лидер в Група "Б". Тимът събра актив от 42 пункта. "Орлетата" вече имат пет точки аванс пред Берое, който обаче утре гостува на Локомотив (Горна Оряховица).

Двубоят започна много равностойно. Първата интересна ситуация дойде в 16-ата минута, когато Йордан Йорданов опита да изненада Костов, но бранител на "орлетата" застана на пътя на топката и тя излезе в ъглов удар.

В 22-ата минута Хазуров се обърна много добре, но стреля изключително неточно. Четири минути по-късно гостите от Благоевград стигнаха до първия гол на стадион "Лазур" в Бургас. Дясното крило на тима Кристиян Костърна направи отличен пробив, след което веднага центрира в наказателното поле към Даниел Младенов, който с лекота заби своя десети гол в Първа лига през този сезон.

Втората част стартира по-добре за домакините, но в 48-ата минута Владислав Романов нацели гредата. Крилото пропусна добър шанс да изравни резултата.

В 51-ата минута играчите на Милен Радуканов стигнаха до втори гол. В автор на попадението отново се превърна Дани Младенов, който остана непокрит от бранител на гостите и се разписа след пас на Иван Цветков.

В последните секунди на срещата Иван Цветков за пореден път показа голямата си класа. Опитният нападател излезе очи в очи с Янко Георгиев и не сбърка. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка от 30-ия кръг в Първа лига.

НЕФТОХИМИК - ПИРИН 0:3