Българските спортисти ветерани се завърнаха с 11 медала от Оклънд

България спечели общо 11 медала, пет от които златни, а останалите сребърни, от проведените в Оклънд (Нова Зеландия) World Masters Games 2017, в които участваха ветерани спортисти от цялата планета.

В конкуренцията на общо 26 000 състезатели титли спечелиха Розка Станчева (85 г) в скока на дължина, Цветан Тодоров в ориентирането, тежкоатлетът Енчо Енчев с двубой от 218 кг при 60-годишните, Ангел Генчев също във вдигането на тежести и бадминтон отборно ниво В.

Поулина Велчева спечели сребро в мятането на диск, Красимира Чахора се нареди втора в бягането на 400 метра с препятствия, а останалите сръбърни отличия завоюваха Ивайло Иванов на спирнн, Петър Панайотов във хвърлянето на чук, бадминтон отборно ниво С и Асен Златев в категория 55 години на турнира по вдигане на тежести.

Българската делегация бе водена от олимпийската шампионка Здравка Йорданова.