Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Победи за Питсбърг и Отава в плейофите в НХЛ

Сидни Крозби се разписа на два пъти за само 52 секунди, а Ник Бонино вкара победното попадение за успеха на Питсбърг с 3:2 като гост срещу Вашингтон в първа среща от втория кръг в плейофите на Източната конференция в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Гостите поведоха с 1:0 победи в серията до общо четири успеха.

Крозби даде солиден аванс за "пингвините" във втория период, но попадения на Алекс Овечкин и Евгени Кузнецов върнаха столичани в двубоя. Бонино реализира решителния гол в седем минути и половина преди края на последната третина.

Вратарят на победителите Марк-Андре Флюри направи 32 спасявания, като 15 от тях бяха в последната част. Стражът на Кепитълс - Брейдън Холтби, се отличи с 18 парирани шайби.

Мач номер две от серията между двата отбора е в събота вечерта.

В друга среща от плейофите на Изток отборът на Отава победи с 2:1 у дома срещу Ню Йорк Рейнджърс. Ерик Карлсон отбеляза второто попадение за канадците 4.11 минути преди края на двубоя. Шведът преодоля своя сънародник на вратата на гостите Хенрик Лундквист с удар от малък ъгъл.

Райън Макдона се разписа в полза на Рейнджърс, а опитният Лундквист завърши с 41 спасявания. Ню Йорк допусна обрат в резултата, след като поведе във втората част на мача.

Райън Дзингъл изравни за Сенатърс малко преди началото на последната третина. Съотборникът му Крейг Андерсън отрази 33 удара на вратата на Отава.

Отборът от Канада води с 1:0 победи в плейофната серия, а втората среща е в събота.

Втори кръг от плейофите в Източната конференция на Националната хокейна лига в САЩ и Канада (НХЛ):

Вашингтон - Питсбърг 2:3
* Питсбърг води с 1:0 победи в серията.

Отава - НЙ Рейнджърс 2:1
* Отава поведе с 1:0 успеха.