Русе дочака своя футболен празник, но "смърфовете" се смяха последни (видео)

Локомотив (Пловдив) победи с 3:2 Дунав в четвъртия кръг от първата шестица на Първа лига. Срещата се превръна в истински празник за Русе, след като градът за първи път бе домакин на мач от елита през този сезон. До този момент “драконите” домакинстваха в Разград и днес повече от 12 000 души бяха по трибуните на "Градския стадион". Накрая обаче радостта бе за “смърфовете”, а легендата на клуба Мартин Камбуров отбеляза своя гол номер 185, с което изравни Христо Бонев като най-добър реализатор в историята на Локомотив. Другите две попадения бяха дело на Веселин Марчев. За Дунав автор на головете бе намиращият се в отлична форма Барнимир Костадинов.

Домакините имаха мечтано начало на срещата, след като още в шестата минута откриха резултата. Васил Шопов изведе Бирсент Карагарен по дясното крило. Бившият футболист на "смърфовете" стреля, но ударът му бе избит от Илко Пиргов. Кълбото обаче се озова директно на крака на Костадинов, който от няколко метра на празна врата нямаше как да сбърка.

В 17-ата минута обаче гостите изравниха. Опитният Ванчо Траянов намери с дълъг пас Веселин Марчев в наказателното поле. Той от своя страна си свали топката елегантно и с левия крак изравни. Само три минути по-късно Локо можеше да направи пълен обрат. Стефан Йевтоски изведе Димо Бакалов зад защитата. Крилото премина стражът Станислав Антонов, но не успя да вкара на опразнената врата.

В началото на втората част пловдивчани поведоха в резултата. Парвизджон Умарбаев получи топката на скорост, но след като бе настигнат от защитници намери Мартин Камбуров. Легендата на Локо се пребори с Христофор Хубчев и прониза за втори път Антонов. Така вече нападателят е и на четвърта позиция във вечната ранглиста на голмайсторите в родния елит.

В края на мача Дунав наложи натиск в търсене на изравняване, но в 86-ата минута при една контраатака Камбуров намери Марчев на чиста позиция и резултатът стана 3:1. Само 60 секунди по-късно обаче домакините се върнаха в мача. Христофор Хубчев центрира от левия фланг и Костадинов успя да прати топката в мрежата от малък ъгъл. В последните минути Дунав тръгна с всички сили напред, но защитата на Локо се справи, за да осигури успеха на тима си.

По този начин Локомотив записа първи успех във втората част на шампионата. “Смърфовете” са с 42 точки на шесто място. Дунав пък регистрира първа загуба и е с три повече на пета позиция.

ДУНАВ - ЛОКО (ПЛОВДИВ) 2:3