Атлетик Билбао не отпусна газта в битката за Европа (видео)

Атлетик Билбао не допусна грешка и записа важна победа с 2:1 над Бетис в сблъсъка помежду им от 34-ия кръг на Примера дивисион. Баските прибавиха важни три точки в актива си и отново изпревариха гоемия враг Реал Сосиедад в спора за 6-ото място, което дава право на участие в Лига Европа.

Домакините на “Сан Мамес” взеха преднина в 53-ата минута от дузпа, която бе реализирана от Ариц Адурис.

В 61-ата минута Атлетик вкара и втори гол. Раул Гарсия получи в наказателното поле, обърна се и намери Икер Муниаин, който с глава простреля вратата за 2:0.

Само две минути по-късно обаче Бетис върна интригата. Изстрел на Алекс Мартинес бе спасен от вратаря Кепа, но Рубен Кастро отблизо довкара за 2:1.

Атлетик обаче не допусна съперникът да стигне до нов гол и удържа победата си, като с актив от 59 точки отново излезе на 6-ото място в класирането. Бетис пък остава на 15-ото място с 37 точки в актива си.