Амкар и Занев с домакинска загуба (видео)

Отборът на Амкар продължава с неубедителното си предстаявне в Премиер лигата на Русия. Днес тимът записа загуба с 0:2 в домакинството си на Краснодар от 25-ия кръг и така записа 5-ти пореден мач без успех на сметката си. Цял мач за тимът от Перм записа българинът Петър Занев, но и той не помогна на отбора си да се спаси от поражението.

Успехът на Краснодар дойде с два гола през втората част на двубоя. Първо Фьодор Смолов откри резултата в 63-ата минута, а Вандерсон бе автор на второто попадение в 76-ата минута на срещата.
Този успех бе важен за гостите, които с актив от 44 точки вече стабилно държат 4-ото място в класирането и са много близо до класиране за Лига Европа. Амкар пък на практика се прости с шансовете да играе в евротурнирите през следващия сезон, като остава на 8-ото място с 34 точки.