Тактиката на Моуриньо отново сработи и Юнайтед измъкна точка от Сити

За пореден път във важен мач като гост Жозе Моуриньо заложи на предпазлива игра и това му донесе успех. Манчестър Юнайтед си тръгна с точка от гостуването на Манчестър Сити, като срещата завърши 0:0. Двубоят бе по-открит през първата част, когато "червените дяволи" имаха по-добрите положения. След почивката обаче Юнайтед се окопа и не даде шанс на съперника да застраши вратата на Де Хеа.

Шест минути преди края на редовното време Маруан Фелаини получи червен картон, след като удари Серхио Агуеро с глава. В добавеното време резервата Габриел Жезус прати топката в мрежата, но бе в положение на засада и голът бе отменен.

След този резултат битката за място в Шампионската лига продължава да е много оспорвана и доста неясна. Ливърпул остана на трето място с 66 точки, на точка зад мърсисайдци е Манчестър Сити, а Юнайтед е с 64 точки. Двата гранда от Манчестър са изиграли мач по-малко от тима на Юрген Клоп.

Дербито на Манчестър започна с няколко добри опити за атака на Юнайтед, но постепенно домакините постепенно започнаха да показват и своите силни страни. В деветата минута Агуеро пропусна великолепна възможност да открие резултата. Кевин Де Бройне намери аржентинеца в малкото наказателно поле, но нападателят уцели външната страна на гредата. За Сити това бе 19-а греда от началото на сезона във Висшата лига, като само Тотнъм има повече (20).

И двата отбора не можеха да намерят оптимален ритъм, като атаките им завършват с грешки при последното подаване. Именно грешка можеше да позволи на "червените дяволи" да открият резултата в 24-ата минута. Тогава след центриране Клаудио Браво изби много неубедително топката и тя попадна на крака на Мхитарян, но неговият удар бе слаб и право във вратаря.

Отборът на Гуардиола започна да притиска своя съперник, но така и не успяваше да пробие защитата на Юнайтед. В 32-ата минута Агуеро пробва далечен удар. Топката летеше към мрежата, но Де Хеа бе пласиран отлично и спаси. Малко след това отново Агуеро си пробва късмета. Аржентинецът получи топката на границата на наказателното поле, финтира двама бранители и стреля, но ударът бе неточен.

Въпреки териториалното превъзходство на Сити секунди преди края на полувремето гостите можеха да поведат. След центриране от фаул на Рашфорд топката стигна до Ерера, който бе оставен напълно непокрит в наказателното поле на задната греда. Испанецът обаче вероятно също бе леко изненадан от това и с глава не успя да насочи топката към вратата.

Второто полувреме започна със скоростни атаки на "гражданите", но те отново и отново не успяваха да нанесат решителен удар. Този период ще се запомни с два слаби удара на Стърлинг и Агуеро. С всяка минута Юнайтед отстъпваше позиции, а вече и не осъществяваше атаки към вратата на съперника, както го правеше през първата част. В 58-ата минута Кевин Де Бройне отправи опасен удар от далечно разстояние, но топката бе отклонена и мина встрани от вратата.

Постепенно тимът на Жозе Моуриньо съвсем се дръпна и се окопа пред наказателното си поле. Превъзходството на Сити по отношение на владеенето на топката бе тотално, но то не се изразяваше в никакви голови положения. Защитата на Юнайтед всъщност нямаше особени проблеми да се справя с опитите за атаки на "небесно-сините".

Последната част на мача бе свързана с инциденти, а не с футболни достойнства. Първо вратарят на "гражданите" Кладио Браво се контузи и бе заменен от Уили Кабайеро. В 84-ата минута пък Маруан Фелаини получи червен картон. Белгиецът първо събори Агуеро отзад за жълт картон, а веднага след това го удари с глава, което му донесе изгонването.

След тази ситуация мачът още повече се изнерви. Нарушенията, прекъсванията и претенциите към съдията станаха още по-чести, което напълно устройваше отбора на Моуриньо, който се стремеше към равенството. В даденото от съдията 6-минутно продължение влезлият като резерва Габриел Жезус прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.