Хасково изравни финалната серия при жените

Хасково 2012 победи драматично със 74:69 (26:12, 16:29, 12:17, 20:11) като гост срещу Монтана 2003 в четвъртия мач от финалните плейофи в женското първенство по баскетбол. Резултатът в серията е равен, а петият решителен двубой ще се играе на 30 април. Хасково спечели драматичния и изключително интересен мач след силна изяви в последните решителни минути.

Гостенките поведоха с 26:12 след първия период, но монтанки стопиха пасива си във втората четвърт на мача след тройка на Христина Иванова. На почивката гостуващият тим водеше само с точка. Монтана хвърли всички сили да обърне развоя на събитията в третата част и поведе с четири точки на почивката преди четвъртия период. В последната четвърт заради контузии от игра излязоха Шарел Алън от домакините и Радостина Димитрова от гостите. Малко след това Монтана 2003 се откъсна с 5 поредни точки, но Хасково 2012 веднага отвърна с тройка. Последваха още 6 поредни точки и при 1.57 минути преди края Хасково водеше с 4. Монтанки имаха шанс да изравнят, но тройка на Иванова реши крайния победител.

Виолина Кочева завърши с 25 точки и 12 асистенции. Челси Лий се включи с 24 точки и 24 борби, а Радостина Димитрова отбеляза 11 преди да излезе от игра за Хасково 2012.

За домакините от Монтана 2003 най-резултатна беше Цветомира Шаренкапова с 20 точки. Христина Иванова реализира 16 точки, а Шарел Алън имаше 10 точки.