Шарапова гази за втори път в Щутгарт

5-кратната шампионка от Големия шлем Мария Шарапова спечели лесно втория си мач в Щутгарт и втори след завръщането си в тениса.

Рускинята надви сънародничката си Екатерина Макарова със 7:5, 6:1 за само 1 час и 20 минути, с което заслужи класиране в третия кръг на турнира от сериите Premium.

При равенство 5:5 в първия сет Маракова пропусна да се възползва от брейк-бол, а Шарапова проби на свой ред с великолепен форхенд.

Втората част мина изцяло под диктовката на изтърпялата наказание от 15 месеца за употреба на допинг рускиня. Бившата номер 1 даде само гейм на опонентката си, а победата се оказа важна за нея и поради факта, че тя ще пробие отново в топ 400 на световната ранглиста (ако спечели титлата, ще бъде в топ 125).

На четвъртфиналите в Щутгарт Шарапова ще се изправи срещу квалификантката от Естония Анет Контавейт.

Анастасия Севастова (Латвия) спечели срещу номер 6 в схемата на турнира Йохана Конта (Великобритания) с 6:3, 7:5. На четвъртфиналите Севастова ще се изправи срещу румънката Симона Халеп.