Лудогорец дръпна с 10 точки в Елитната до 17 години

Лудогорец U17 отнесе като гост Спартак (Плевен) с 6:0 в мач от Елитната юношеска група. Момчетата на Радослав Комитов дръпнаха с 10 точки на върха след загубата на Септември в София от Черно море.

В герой за орлите се превърна Доминик Янков, който реализира хеттрик само в разстояние на 10 минути – в 60-ата, 64-ата и 69-ата минута. Другите попадения за разградчани отбелязаха Хюсеинов, Митков и Методиев.

"Орлите" доминираха тотално през целия двубой, като дори не допуснаха техните домакини да отправят и един удар към вратата на Дамянов.

„Разбира се, че не съм доволен от начина, по който проиграваме добри ситуации. Ще се повторя, но потенциалът на момчетата е много по-голям. Ще изисквам от тях повече концентрация и прецизност при последния пас и завършващия удар”, коментира след края на двубоя Радослав Комитов.

Победа постигна и Лудогорец U19, който спечели като гост на Нефтохимик (Бургас) с 0:1. Мачът от Елитната юношеска група до 19 г. се игра на стадиона в гр. Българово.

Единственото попадение за момчетата на Юри Васев отбеляза роденият през 2001 г. Георги Бабалиев. Той овладя технично топката в наказателното поле, завъртя се на 180 градуса и със силен шут от воле я заби в сглобката на вратата. "Орлите" имаха пълно превъзходство през целия мач и заредиха атака след атака към вратата на съперника още след първия съдийски сигнал. Те обаче допуснаха старата си слабост да пропускат добри ситуации за реализиране на гол.

„Доволен съм от момчетата, бяха концентрирани и мотивирани, показаха добра игра, въпреки лошия терен. Имаме обаче още много върху какво да работим”, каза Юри Васев след успеха.