Доби Рабаджиева и Волеро със златен дубъл в Швейцария

Волейболната националка Добриана Рабаджиева и нейният Волеро (Цюрих) спечелиха титлата на Швейцария. Волейболистките на Волеро надделяха трудно над См′Еш (Пфефинген), с българката Ралица Василева в състава си, с  3:2 (22:25, 25:17, 25:19, 15:25, 15:6) в мач №3 от финалната серия в швейцарската Националлига.

Доби Рабаджиева не игра в този мач, след като получи почивка заедно с туркинята Джизем Карадайъ. Само след 11 дни Волеро ще играе на световното клубно първенство в Кобе (Япония), за което получи "уайлд кард". От друга страна Рали Василева беше титулярка за Пфефинген.

Така след двете победи с 3:1 и 3:0 гейма в предишните срещи Доби Рабаджиева и компания спечелиха серията с 3-0 победи, а с това и шампионската титла. Това е 8-а поредна и 12-а титла за Волеро в последните 13 години (б.р. с изключение на 2009 година). Волеро направи и златен дубъл, след като преди по-малко от месец спечели и Купата на Швейцария.

Грандът от Цюрих продължи и уникалната серия от поредни победи на родна земя, която нарасна до 185 успеха!!! Последната загуба на Волеро в Швейцария е от 29 януари 2012 година, когато губи от Сагрес.