Лудогорец се разправи брутално с Литекс - "орлите" раздават фланелки на децата в Ловеч (видео)

Лудогорец би със 7:0 новия тим на Литекс в полуфинален мач реванш от турнира за Купата на България, който се игра в Ловеч, и след общ резултат 11:0 се класира безпроблемно за финала на надпреварата. Там разградчани ще срещнат Ботев (Пловдив), който вчера елиминира Верея.

С хеттрик в днешния двубой се отличиха Жоао Пауло и Клаудиу Кешерю, а един гол добави Върджил Мисиджан.

След срещата пък звездите на орлите зарадваха част от най-напористите деца, гонещи топките, като им подариха фланелки на Лудогорец.

Иначе резултатът в реванша откри Жоао Пауло в 12-ата минута. Бразилецът се възползва от изведащ пас на капитана Светослав Дяков и след майсторски прехвърлящ изстрел не остави шанс на Диян Вълков. Той започна в атака заедно с Кишада, Кешерю и Мсиджан, а Марселиньо, Кафу и Вандерсон изобщо не се появиха в игра. На пейката останаха още Козмин Моци, Анисе, Натанаел и Сисиньо.

В 16-ата минута Литекс можеше да изравни. Тогава Ренан се размина с топката, но Преслав Антонов не се възползва от грешката на гостуващия страж и вместо във вратата, стреля в тялото на Минев.

В 24-ата минута гостите вкараха втори гол. Жоао Пауло отне топката отдясно и центрира към Клаудиу Кешерю. Румънецът си спря топката с гръб към вратата и след страхотен шут със задна ножица препарира Вълков.

В 37-ата минута орлите вкараха поредно красиво попадение. Мисиджан овладя топката на 24-25 метра от вратата и след фалцов шут с десния крак покачи на 3:0. До края на полувремето нямаше повече положения.

Седем минути след почивката Лудогорец вкара четвърти гол. Добра многоходова атака завърши с центриране на Лукас Саша към Жоао Пауло, който вкара след изстрел с глава.

Клаудиу Кешерю покачи на 5:0 в 68-ата минута. Румънецът се възползва от пас на Кишада и останал очи в очи с вратаря без проблем реализира. В 82-ата минута Жоао Пауло оформи своя хеттрик след диагонален изстрел по земя и резултатът набъбна на 6:0.

Крайното 7:0 оформи Кешерю, вкарал в 90-ата минута от дузпа, свирена за нарушение срещу Жуниор Кишада..

Финалът за Купата на България ще е на 24 май и ще се проведе на Националния стадион "Васил Левски".

ЛИТЕКС - ЛУДОГОРЕЦ 0:7

0:1 Жоао Пауло 12
0:2 Клаудиу Кешерю 24
0:3 Върджил Мисиджан 37
0:4 Жоао Пауло 52
0:5 Клаудиу Кешерю 68
0:6 Жоао Пауло 82
0:7 Клаудиу Кешерю 90 д.

Литекс: 1. Диян Вълков, 7. Александър Кирилов, 16. Иван Иванов, 3. Петко Ганев, 10. Денил Селимински, 6. Антоний Балъков (62-Какалов), 78. Атанас Курдов, 77. Виктор Мицаков, 24. Радослав Бойчев, 21. Преслав Антонов (54-Писаров), 99. Веселин Васев