Едмънтън и Нешвил взеха предимство след първите срещи от полуфиналните плейофи на Запад

Едмънтън надделя с 5:3 срещу домакина Анахайм и поведе с 1:0 победи в серията от полуфиналните плейофи в Западната конференция на Националната хокейна лига.

Адам Ларсон и Марк Летесту се разписаха по два пъти за успеха, Леон Драйзатл се отличи с гол и три асистенции, а вратарят Кам Талбот отрази 33 удара.

Гостите пропиляха аванс от 3:1, след като Патрик Ийвс и Якоб Силфверберг вкараха за малко повече от минута в средата на третата част и изравниха за 3:3. След това Ларсон с второто си попадение 4:40 минути преди края и Драйзайтл 65 секунди преди сирената осигуриха победата на Едмънтън. Райън Гецлаф също вкара за домакините, а Джон Гибсън завърши с 27 спасявания.

Анахайм допусна първа загуба в редовното време от 10 март насам след 19 поредни срещи. В първия кръг на плейофите отборът елиминира с 4:0 Калгари.

Нешвил се справи с 4:3 с домакина Сейнт Луис и също поведе с 1:0 победи в полуфиналната серия на Запад.

Центърът Върнън Фидлър отбеляза решаващия гол 5:05 минути преди края в дебютния си мач в елиминациите през този сезон.

Пи Кей Сабан се отличи с попадение и две асистенции, а Колин Уилсън и Филип Форсберг също се разписаха за петия пореден успех на Нешвил в плейофите. Вратарят Пека Рина завърши с 27 спасявания.

Колтън Парайко завърши с гол а асистенция, а след точни изстрели на Джейдън Шуорц и Владимир Соботка домакините стигнаха от 1:3 до 3:3 малко преди средата на третата част, но това не беше достатъчно. Стражът Джейк Алън спаси 28 удара.

Първи срещи от полуфиналните плейофи в Западната конференция на Националната хокейна лига (играе се до четири победи в седем мача):

Сейнт Луис - Нешвил - 3:4
* Нешвил води с 1:0 победи в серията.