Шахтьор срещу Динамо (К) във финала за Купата на Украйна

Шахтьор (Донецк) постигна трудна победа с 1:0 срещу Днипро и се класира за финала за Купата на Украйна, където ще срещне Динамо (Киев). Единствения гол в мача, игран пред около 5000 зрители в Харков, отбеляза Тайсон в 67-ата минута. Капитанът на Шахтьор завърши красива триходова комбинация с участието на Алан Патрик и Марлос. След попадението Днипро взе инициативата и можеше да изравни, но пропусна няколко добри възможности пред вратата на "оранжево-черните".

Задачата на Динамо срещу втородивизионния Николаев бе значително по-лесна. Тимът на Серхий Ребров поведе в края на първото полувреме с попадение на звездата си Андрий Ярмоленко. Украинският национал добави още два гола след почивката и оформи своя хеттрик, а освен него точен беше и Тамаш Кадар. Унгарецът се разписа със задна ножица.