5:0! ПСЖ не пожали странния състав на Монако (видео)

Пари Сен Жермен се класира за финала в турнира за Купата на Франция след стряскаща победа над Монако с 5:0. Дерби между отборите, които си оспорват титлата в първенството, не се получи, защото монегаските излязоха без всичките си титуляри. Старши треньорът на тима от княжеството Леонардо Жардим предпочете да запази силите на звездите си за оставащите мачове в Лига 1 и полуфиналните битки с Ювентус в Шампионската лига, а това максимално улесни задачата на ПСЖ.

В 26-ата минута Морган Де Санктис допусна груба грешка, като изпусна топката в краката на Единсон Кавани, който я добута до Юлиан Дракслер и той откри резултата. Малко след това Анхел ди Мария центрира по земята и Кавани вкара много красив гол с пета за 2:0.
Публиката на "Парк де Пренс" продължи да се забавлява и през второто полувреме. В 50-ата минута Сафуан Мбае си заби автогол при опит да избие топката след центриране от левия фланг, а 52-ата Блес Матюиди засече на празна врата подаване на Ди Мария. Последният гол бе дело на защитника Маркиньос в 90-ата минута с добавка отблизо.

Във финала отборът на Унай Емери ще се изправи срещу Анже, който вчера елиминира в другия полуфинал Гинган.