Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Терзиев титуляр, Хайдук вкара пет в дербито на Сплит

Броени дни, след като шокира големия си съперник Динамо (Загреб) и на практика му отне възможността да защити титлата си, Хайдук (Сплит) подари още радостни мигове на феновете си. С българския защитник Георги Терзиев в състава си, отборът на Жоан Карийо разгроми с 5:2 РНК Сплит и се върна на третото място в класирането. Терзиев игра до 86-ата минута, когато беше заменен от Босанчич.

Голеадата в градското дерби на "Полюд" започна с попадение на Никола Влашич от дузпа в 12-ата минута. В 39-ата Иван Томичич изравни, но в края на полувремето Зоран Нижич вкара втори гол за Хайдук. Анте Ерцег направи 3:1, преди Сандро Угрина да върне интригата. Крайното 5:2 оформиха Ахмед Саид и Франк Оханджа.

Хайдук има 56 точки и се изравни с Осиек. РНК Сплит е на предпоследното девето място. Лидер и почти сигурен шампион е Риека, с аванс от 8 точки пред Динамо на Ивайло Петев.

Хърватия, Лига 1 - 30 кръг:

ХАЙДУК (СПЛИТ) - РНК СПЛИТ 5:2
1:0 Н. Влашич (12) д.
1:1 И. Томичич (39)
2:1 З. Нижич (45)
3:1 А. Ерцег (46)
3:2 С. Угрина (63)
4:2 А. Саид (67)