Реал Сосиедад отмъкна ценни три точки от "Местайя" (видео)

Отборът на Реал Сосиедад си тръгна с ценни три точки от гостуването си на Валенсия на стадион "Местайя". Двубоят бе от междинния 34-ти кръг на Примера дивисион и завърши с успех с 3:2 на баските. Гостите взеха преднина от три гола, след като Диего Алвеш си вкара автогол в 1-ата минута, след това Вилиан Жозе бе точен от дузпа в 29-ата, а Микел Оярсабал добави трето попадение в 65-ата минута. "Прилепите" обаче за малко да се доберат поне до равенство, като върнаха два гола чрез Луиш Нани в 65-ата и Симоне Дзадза в 72-ата минута, но малко не им достигна да вкарат и трето попадение и в крайна сметка трябваше да преглътнат загубата.

Гостите откриха резултата още с първата си атака в мача. Серхио Каналес свали с глава за Хуанми, който от аутлинията някак успя да отправи удар, и не без помощта на вратаря Диего Алвеш топката се озова във вратата за 0:1.

В 29-ата минута Реал получи дузпа, след като Гилерме Сикейра удари с лакът в лицето Алваро Ордисола. Вилиан Жозе се нае да изпълни наказателния удар и бе точен за 0:2.

В 65-ата минута баските направиха преднината си класическа. Ордисола бе изведен отдясно и върна към точката на дузпата, където Микел Оярсабал от движение засече кълбото в мрежата.

Валенсия обаче показа дух и успя да върне два гола. В 66-ата минута Раул Навас игра с ръка в пеналта и съдията даде дузпа за домакините, която бе реализирана от Нани. В 72-ата минута пък Симоне Дзадза получи чудесно центриране и отблизо засече кълбото в мрежата за 2:3.

"Прилепите" дори можеха да стигнат и до изравняване.В 75-ата минута Дзадза направи непростим пропуск с глава отблизо. В 89-ата минута и Адерлан Сантос от половин метър не успя да вкара и така победата отиде на сметката на гостите.

С този успех Реал отново се изкачи до 6-ото място в класирането с 58 точки и изпревари вечния враг Атлетик Билбао (56 т.) в битката за местата в Лига Европа. Тимът от "Сан Мамес" обаче има мач по-малко. Валенсия пък се намира на 12-ата позиция с 40 точки.