АЕК загуби битката, но спечели войната с Олимпиакос

Преди броени дни Олимпиакос си осигури пресрочно титлата в Гърция за 44-и път, но сезонът няма да завърши с дубъл за тима от Пирея. Тази вечер "червено-белите" отпаднаха на полуфиналите в турнира за анционалната купа, въпреки че победиха АЕК с 1:0. Първата среща обаче беше завършила 2:1 за "двуглавите орли", които се класираха за финала с повече отбелязани голове на чужд терен.

Срещата в Атина беше изключително нервна. АЕК се стремеше да действа предпазливо заради изгодния резултат от първия мач, а Олимпиакос се нуждаеше от поне два гола. В 82-ата минута Алексис Ромао влезе в наказателното поле след двойно подаване и откри в полза на шампионите. До края футбол почти не се игра. Съдията даде продължение от 10 минути, в което червени картони получиха Янис Анестис от АЕК и Анастасиос Сидиропулос от Олимпиакос, но нов гол не падна.

В спора за трофея АЕК ще се изправи срещу победителя от двойката Панатинайкос - ПАОК. "Детелините" имат аванс от два чисти гола преди реванша в Солун.