ЦСКА на полуфинал за Купата (видео)

Волейболният отбор на ЦСКА се класира за полуфиналите на финалния турнир за Купата на България. Момчетата на треньора Александър Попов се наложиха трудно над Пирин (Разлог) с 3:1 (25:15, 25:17, 18:25, 25:23) във втория си мач от Група Б на турнира, игран тази вечер в зала "Добротица" в Добрич.

По този начин "червените" спечелиха първото място в групата с 2 победи от 2 мача и 6 точки и се класираха за полуфиналите в събота. Там армейците ще очакват втория от Група А или загубилия от измежду шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас) и домакините от Добруджа 07, които ще играят утре (27 април) от 17,00 часа.

От друга страна Пирин запазва шансове за продължаване напред на финалите. Разложани ще излязат в директен сблъсък за второто място в Група Б срещу силния тим на Монтана, който днес почива, а вчера загуби от ЦСКА също с 1:3. Мачът между Пирин и Монтана утре е от 20,00 часа.

Първите два гейма преминаха изцяло под диктовката на ЦСКА. Няколко блокади и редица добри сервиси дадоха солиден аванс на "червените" в първия гейм. Грешките на Пирин също улесниха армейците и ЦСКА взе гейма с убедителното 25:15. Картината не се промени и във втората част - 25:17 и 2:0.

Пирин "показа зъби" в третия и четвърти гейм и създаде сериозни проблеми на ЦСКА. Разложани не се предадоха и бяха близо до това да доведат мача до тайбрек. В третия гейм Пирин дръпна с 8:5 и 16:12, а до края успя да увеличи преднината си до 25:18, за да намали изоставането си на 1:2. В края на четвъртата част ЦСКА стопи изоставане от 4 точки и успя да спечели трудно с 25:23, а с това и мача с 3:1.

Най-полезен за ЦСКА бе Яни Георгиев с 18 точки (5 аса!!!), а Пламен Шекерджиев добави още 13 точки (1 блок, 1 ас) за победата. За тима на Пирин Венцислав Георгиев също завърши с 18 точки (3 аса), а Георги Елчинов записа 12 точки (3 аса).

ЦСКА - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:1 (25:15, 25:17, 18:25, 25:23)
ЦСКА: Владимир Станков, Смилен Мляков, Пламен Шекерджиев, Яни Георгиев, Красимир Георгиев, Христо Цветанов - Мартин Божилов-либеро
Старши-треньор: Александър Попов
ПИРИН: Владимир Панев, Венцислав Георгиев, Георги Елчинов, Благовест Катранджиев, Костадин Гаджанов, Мартин Кръстев - Виктор Копанаров-либеро
Треньор: Борислав Захов.

Снимка: Костадин Андонов, start-photo.bg