Шарапова се завърна с победа

Бившата номер 1 в света Мария Шарапова се завърна на корта с победа, след като изтърпя 15-месечното си наказание за употреба на забранени вещества. В мач от първия кръг на турнира на клей в Щутгарт с награден фонд 710 900 долара Шарапова се наложи със 7:5, 6:3 над италианката Роберта Винчи. Рускинята започна нервно мача и допусна да бъде пробита още при първото си подаване, но още в следващия гейм успя да си върне пробива. След това Шарапова и Винчи си размениха по няколко гейма, но при 5:5 рускинята направи пробив на 30, който се оказа решаващ за изхода на първия сет.

Във втория сет Шарапова направи пробив още в първия гейм, а след маратонски втори гейм успя да го затвърди. Авансът в резултата й позволи да играе с голяма лекота, а след нов пробив на нула в деветия гейм рускинята регистрира първата си победа от януари 2016 година.

Във втория кръг на турнира Шарапова ще се изправи срещу сънародничката си Екатерина Макарова, която изненадващо отстрани седмата в схемата Агниешка Радванска.

Напред в турнира продължава и четвъртата в схемата Симона Халеп. Румънката се наложи с 6:2, 6:3 над чехкинята Барбора Стрицова и стана първата, осигурила си участие в третия кръг.

Доста по-трудно до втория кръг се добра американката Коко Вандевеге, която надигра със 7:6 (3), 7:6 (3) Юлия Остапенко (Латвия). Напред в турнира продължават и испанката Карла Суарес Наваро, рускинята Елена Веснина, британката Йохана Конта и французойката Кристина Младенович.