Резервите на Реал Мадрид изнесоха голов спектакъл на "Риасор" (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид разби като гост с 6:2 Депортиво Ла Коруня в двубой от междинния 34-и кръг на Примера дивисион. Алваро Мората (1), Хамес Родригес (14 и 67), Лукас Васкес (44), Иско (77) и Каземиро (87) разкъсаха с голове защитата на съперника. Депор запази честта си с голове на Флорин Андоне (35) и Хоселу (84). С успеха Реал отново се изравни по точки с Барселона, като "белите" остават зад каталунците, но имат мач по-малко.

Зинедин Зидан направи куп промени след Ел Класико, като дори смени и вратаря Кейлор Навас с Кико Касийяс. Лукас Васкес, Алваро Мората и Марко Асенсио иззеха функциите на ВВС. Иско, Матео Ковачич и Хамес Родригес окупираха средната зона. Пепе Мел подреди 4-2-3-1 с централен нападател Флорин Андоне.

Ла Коруня - Реал Мадрид Не беше изминала и минута от срещата и гостите от "Сантиаго Бернабеу" откриха резултата. Данило открадна топката, Иско я подаде към Мората, който нахлу в наказателното поле и от сравнително малък ъгъл вкара в близкия ъгъл на Херман Лукс - 0:1. "Лос бланкос" продължиха да мачкат своя съперник и да създават положение след положение. В петата минута Асенсио финтира в наказателното поле и шутира по земя - Лукс се справи.

В седмата Иско отправи техничен диагонален изстрел и топката профуча доста опасно - аут. В 11-ата Мората се освободи в наказателното поле и стреля ниско, като този път вратарят показа класа и изби. В 13-ата Асенсио нацели греда от външната страна след шут от 20 метра. Минутка по-късно "лос меренгес" вкараха втори гол. Хамес отне топката в центъра, напредна, подаде към Лукас Васкес, който му върна на осем метра от голлинията, където непокритият колумбиец с лекота отбеляза - 0:2.

Ла Коруня - Реал Мадрид В 17-ата резултатът вече трябваше да е 0:3, но страничният рефер видя несъществуваща засада. Марсело беше покрит, а след това подаде към Мората, който завърши в мрежата. Чак към средата на полувремето домакините се поопомниха. В 23-ата Емре Чолак опита да вдъхне увереност на своите с удар от 20 метра - в ръцете на Касийя. Минута по-късно Гилерме шутира над гредата.

В 26-ата галиският тим отново покани звяра в своята клетка. Вратарят Лукс предпочете да разиграва в наказателното поле и намери Мората, който подаде към Васкес. Номер 17 изпусна от идеална позиция, като Лукс успя да избие с доста късмет. В 32-ата "синьо-белите" направиха поредна глупост в средата на терена, от която произтече светкавична контра. Мората беше оставен абсолютно сам на десетия метър, но уцели носа на плонжиралия вратар.

Ла Коруня - Реал Мадрид В 35-ата Депор върна един гол, а с него и интригата в срещата. След центриране отдясно Гаел Какута опита да шутира, но се получи подаване на другата греда към Андоне, който сложи крак и много точно насочи в горния ъгъл - 1:2. В 39-ата Хуанфран провери бдителността на Касийя с фалцов удар по диагонала - стражът се протегна и изби.

В 43-ата гостите от Мадрид се измъкнаха след грешка на Касийя. Вратарят излезе неразчетено при корнер, топката се отби от тила на Сидней и се насочи по посока на вратата, но с мъничко излезе в аут, като Андоне за малко не е достигна. В ответната атака гостите нанесоха своя трети удар. Иско отново сътвори магия пред наказателното поле и обърка защитниците, Марсело центрира отляво, бранител не успя да изчисти и само спря топката на Лукас Васкес за 1:3.

Ла Коруня - Реал Мадрид И след почивката личеше разликата в класите. Играта на Реал беше приятна за наблюдаване, с много себераздаване, изобретателност и скорост. В 59-ата минута Асенсио направи страхотен рейд, влезе между двама бранители и хитро изведе Лукас Васкес, който от 12 метра прати топката до гредата в аут. В 61-ата резервният вратар на Депор, влязъл на почивката - Пжемислав Титон, изби коварна топка, която се появи пред очите му в последния момент.

В 67-ата мадридчани логично вкараха и четвърти гол. Защитата на домакините отново не беше подготвена, Мората беше изведен, преодоля вратаря и подаде назад към Хамес, който почти на празна врата не сгреши за 1:4. В 77-ата Лукас центрира отдясно към абсолютно непокрития на втора греда Иско, който с лекота насочи в свободния близък ъгъл - 1:5.

Ла Коруня - Реал Мадрид В 84-ата Депортиво вкара за 2:5 след точен удар с глава на резервата Хоселу. В 86-ата Мариано Диас се вмъкна между вратаря и бранител, но Титон протегна ръка и хвана топката. Минута по-късно Каземиро завърши головото шоу с нисък удар от 19 метра - 2:6. В 89-ата реферът неправилно вдигна флага за засада, иначе това щеше да бъде седми гол за мадридчани.

Реал Мадрид си върна увереността след загубата в Ел Класико. В събота "белите" приемат Валенсия, а след това започва 1/2-финалната битка в Шампионската лига срещу Атлетико Мадрид.