Мачът на сезона! Черния Меси лиши Байерн от купата (видео)

Байерн (Мюнхен) няма да защитава трофея си в турнира за Купата на Германия, след като на полуфиналите беше елиминиран от Борусия (Дортмунд). "Жълто-черните" се наложиха с 3:2 на "Алианц Арена" и на финала 27 май на стадиона в Берлин ще се изправят срещу Айнтрахт (Франкфурт).

Усман Дембеле беше голямата фигура в Мюнхен, като асистира за единия от головете и сам заби победния след смайващ изстрел, класирайки отбора си на финал в надпреварата за четвърта поредна година. Трите предишни бяха загубени, а два от тях - точно от баварците. Тогава все още обаче Борусия нямаше Дембеле в състава си. С финтовете и пробивите си тази вечер младият французин се оказа неуловим за играчите в червено и с движението си на терена продължава да напомня много на Лионел Меси.

Така сега Байерн остава само с един трофей - предстоящата титла в Бундеслигата, след като отпадна и от Шампионската лига.

Купа на Германия: Байерн - Борусия (Д) 2:3

Отборът на Карло Анчелоти държеше двубоя в свои ръце, защото до 69-ата минута водеше с 2:1, а малко преди това Ариен Робен беше ударил греда и беше пропуснал сам срещу вратаря. После обаче дойдоха два гола в рамките на пет минути и обратът стана факт.

Домакините нямаха и шанс, защото удариха още една греда, а през първото полувреме претендираха за две дузпи за игра с ръка. Във финалните минути и Чаби Алонсо искаше наказателен удар, но също не го получи.

Франк Рибери и Ариен Робен пак бяха титуляри за домакините, а в центъра на атаката очаквано беше Роберт Левандовски. В защита треньорът Карло Анчелоти предпочете Хавиер Мартинес вместо на Жером Боатенг, но след почивката Матс Хумелс напусна с травма.

Борусия също стартира със силно нападение в лицето на Усман Дембеле, Марко Ройс и Пиер-Емерик Обамеянг, а Шинджи Кагава остана на пейката.

Изненадата беше от страна на Тухел, който заложи на постройка 4-4-2, загърбвайки схемата с трима защитници, на която разчиташе предимно през сезона досега.

Дали заради това, дали заради нещо друго, но първите минути бяха за Борусия и още в 4-ата Обамеянг беше изведен сам срещу вратаря, но не успя да засече добре. Домакините си стъпиха на крака чак след около десетина минути. Франк Рибери изпрати бомбен шут в ръцете на Роман Бюрки, а секунди по-късно Юлиан Вайгъл игра с ръка в наказателното поле - по-скоро неволно - което явно беше и мнението на съдията Мануел Грефе и дузпа не последва.

Дортмунд обаче излезе напред след 19 минути, когато Хави Мартинес сбърка пас и след греда Марко Ройс добута топката в мрежата.

След това пред вратата на "жълто-черните" стана повече от "напечено", за да се стигне до 29-ата минута, когато Мартинес се реваншира с изравнително попадение. Десет по-късно испанецът удари греда от същата ситуация, а веднага след това и Сократис докосна кълбото с ръка, но и този път реферът подмина апелите на домакините за наказателен удар.

В следващата атака на Байерн бившият капитан на Борусия Матс Хумелс най-накрая успокои феновете с попадение за 2:1, като в знак на признателност не се зарадва.

Мюнхенци продължиха да доминират след почивката, а Тухел направи промяна, като вкара Дембеле в центъра на терена, създавайки главоболие за бавния Алонсо.

Двата пропуска на Робен се оказаха от голямо значение, защото в 69-ата минута Дембеле матира защитата на Байерн с центриране, с което преодоля всички и изведе Обамеянг на празна врата за 2:2.

След още пет минути видяхме и изпълнението на вечерта. Тогава бившият футболист на Рен закова кълбото в горния десен ъгъл на Свен Улрайх за 3:2 в полза на гостите.

До края Байерн организира доста атаки, но показа и доста брак и в крайна сметка загуби.