След шест години Хигинс отново ще играе на една маса в "Крусибъл"

За първи път откакто вдигна над главата си четвъртата световна титла Джон Хигинс е на полуфинал на планетарния шампионат по снукър в шефилдския театър "Крусибъл".

Вълшебника от Уишоу си бе подгрял победата над Кайрън Уилсън (който за втора поредна година играе четвъртфинал) с аванса от 11:5 от вчера, а в сутрешната сесия в сряда спечели два от трите разиграни фрейма, за да узакони успеха си с 13:6.

Уилсън намери обяснение в поражението с факта, че е загубил прекалено много от т.нар. "биткаджийски" фреймове, в които не са определящи големите точкови серии.

Почти двойно повече топки от съперника си обаче реализира Хигинс, а и постигна най-високия сенчъри брейк в мача от 135, докато Уилсън дори не записа стотица. Единствено сейфти успеваемостта на англичанина бе по-голяма, но Хигинс превъзхождаше в процентите при реализиране от всякаква дистанция.

Така след шест години зрителите в "Крусибъл" отново ще наблюдават Вълшебника от Уишоу в действие във фазата, където има само една маса пред трибуните.

Съперник на Хигинс ще бъде победителят от мача Бари Хоукинс - Стивън Магуайър, които започват в 16:30 часа от 5:3 за Ястреба, а последната им сесия е довечера от 21.