ЦСКА (Москва) и Фенербахче се класираха за финалната четворка на Евролигата

Шампионите от ЦСКА Москва победиха с 90:88 (22:24, 21:20, 29:26, 18:18) Баскония и затвориха серията срещу испанците в третия мач, което им осигури място във финалната четворка на баскетболната Евролига за мъже. Също с 3:0 победи напред продължи и турският Фенербахче, който надви гръцкия Панатинайкос.

ЦСКА се класира за 14-и път във финалата четворка за последните 15 години, пропускайки турнира за купата само през 2011-а. Московчаните преследват осмата си континентална титла, както и първа защита на трофея в историята си. Самото класиране във финалната четворка обаче не беше лесно, след като Нандо Де Коло и Милош Теодосич изиграха слаб мач, отбелязвайки общо девет точки в първото полувреме. Кори Хигинс обаче записа 13 пункта и ЦСКА поведе с 44:43 след първите 20 минути, въпреки че загуби битката при борбите с 12 срещу 20.

Баскония и ЦСКА отбелязаха общо 55 точки (26:29) в третата четвъртина и записаха рекорд за частта в плейофната история на Евролигата, а Де Коло и Теодосич се разиграха и отбелязаха общо 17 точки, за да дадат аванс на своя тим. 2:22 минути преди края ЦСКА водеше с 84:74, но Шейн Ларкин отбеляза 11 точки до сирената и доближи Баскония на две от своите съперници. Никита Курбанов обаче блокира изстрели на испанците в две поредни атаки и съхрани аванса на ЦСКА.

Боби Диксън отбеляза четири тройки за Фенербахче при победата на турците със 79:61 (18:17, 19:13, 15:12, 27:19) срещу Панатинайкос. Той завърши с 13 точки, а Джеймс Нънали добави три точни изстрела от далечно разстояние и сбор от 12 пункта.