Пламен Илиев и Астра близо до финал в Румъния

Астра Гюргево с бившия страж на Левски Пламен Илиев в състава си направи важна крачка към достигането до финала на турнира за Купата на Румъния, след като спечели у дома с 4:1 срещу Поли Тимишоара в първия полуфинален сблъсък.

Мачът започна много силно за Астра. Още в 4-та минута Кристиян Будеску откри за Астра от дузпа, но осамо пет по-късно Алекс Попович изравни. Кристиан Сапунару направи 2:1 за домакините в 36-та минута и при този резултат дойде почивката.

След паузата Будеску отбеляза втория си гол в мача и отново от дузпа в 52-та минута, а Алекс Тонита оформи крайния резултат в 76-та минута и на практика обезсмисли реванша.

В другия полуфинал се срещат Университатя Крайова с Христо Златински, Апостол Попов и Ради Димитров и Волунтари.