Неочаквана домакинска загуба обърка плановете на Атлетико (видео + галерия)

Добрата серия от резултати на Атлетико Мадрид беше нарушена от загуба на "Висенте Калдерон" от Виляреал. Тимът на Диего Симеоне отстъпи с 0:1 и допусна второ поражение през сезона от "жълтата подводница". В герой за гостите се превърна резервата Роберто Сориано, който се разписа в 82-ата минута.

Атлетико имаше инициативата и пропиля няколко чисти положения, а Виляреал търпеливо чакаше своя час. Победата утвърди отбора от "Ел Мадригал" на петото място и го доближи на 5 точки от Севиля. В същото време Атлетико рискува да бъде настигнат от андалусийци в битката за третата позиция, даваща право на директно участие в групите на Шампионската лига. Разликата между двата тима е 3 точки, но утре Севиля приема Селта.
Симеоне направи две промени в сравнение със състава, който започна при успеха с 1:0 над Еспаньол. Яник Ферейра Караско отстъпи мястото си на Николас Гайтан, а Анхел Корея бе предпочетен пред Фернандо Торес като партньор на Антоан Гризман в атаката на мадридчани.

Наставникът на Виляреал Франк Ескриба заложи в предни позиции на Никола Сансоне и бившия футболист на Атлетико Адриан Лопес за сметка на Седрик Бакамбю и Роберто Солдадо, които бяха титуляри в мача срещу Леганес през уикенда.
Виляреал по традиция е сред най-неудобните съперници на Атлетико и през есента спечели домакинството си на "дюшекчиите". Двубоят днес бе интересен и с това, че противопостави двата тима с най-малко допуснати голове до момента.

Грешка на Ману Тригерос в 11-ата минута доведе до първата опасност пред вратата на "жълтата подводница". Халфът загуби топката пред наказателното поле, но Андрес Фернандес изби силния удар на Корея, а след това бе добре позициониран и при изстрела с глава на Саул. Гайтан се стараеше много, но невинаги намираше вярното решение. Гостите нападаха основно по левия фланг, явно с идеята да разколебаят Хосе Хименес, който във втори пореден мач действаше като десен бек за Атлети.
Домакините усилиха натиска в средата на полувремето, но изпитваха трудности в стремежа си да изострят събитията пред вратата на Виляреал. В 32-ата минута Гризман се отскубна от Антонио Рукавина и стреля силно, но Фернандес спаси, а след това отклони топката в корнер при добавката на Гайтан с глава. Атлетико осъществи и още няколко скоростни атаки до почивката, а Коке се опита да изненада Андрес Фернандес с удар от около 30 метра, но без успех.

В 54-ата минута Гайтан излезе сам срещу вратаря на Виляреал, но отново не съумя да го преодолее и малко след това беше заменен от Ферейра Караско. Анхел Корея също напусна, а в игра влезе Кевин Гамейро. Домакините се настаниха трайно в половината на своя съперник, който страдаше в опитите си да задържи топката по-продължително.
В 67-ата минута пред Атлетико се откри нова възможност, но с десния крак Филипе Луиш не можа да насочи топката в далечния ъгъл. Гостите пък почти не атакуваха и се бяха концентрирали в това да запазят нулевото равенство. Престоят на Ферейра Караско на терена бе съвсем кратък, защото той получи удар от Антонио Рукавина при едно единоборство и Симеоне го смени с Фернандо Торес.

Четвърт час преди края резервата Роберто Сориано стреля силно, но Ян Облак бе заел добра позиция. Атлетико отговори с нов удар на Филипе Луиш, но топката отново премина над вратата. В 78-ата минута Саму Кастийехо избяга по левия фланг и върна топката към свободния Сориано, но той беше блокиран. Следващата контра на гостите обаче завърши с попадение. Грешка на Филипе Луиш бе използвана от Бакамбю, който центрира към Сориано и този път италианецът откри резултата.
В оставащите минути нервите взеха връх, а Атлетико не можа да използва поредица от статични положения пред вратата на Виляреал, за да се добере поне до точка. Следващият мач на отбора е като гост на Лас Палмас, а после идва първият полуфинал в Шампионската лига срещу Реал Мадрид.