Невероятната серия на Ростов продължава - мачовете без допуснат гол вече са 9 (видео)

Сеонът в Русия е към края, а все още не се е намерил отбор, който да вкра гол на Ростов през пролетта. В осми пореден мач от полусезона и общо девети съставът на Иван Данилянц опаси вратата си суха. Победата с 1:0 срещу Уфа донесе Дмитрий Полоз, а вратарят Никита Медведев подобри клубния рекорд от минути без допуснат гол (863) и вече преследва върховото постижение в историята на руския футбол, което принадлежи на Руслан Нигматулин (939 минути).

Ростов не изневери на типичния си прагматичен стил и след като преди няколко дни разгроми Спартак (Москва) с 3:0, днес се върна към минималните победи. В 22-ата минута Кристиан Нобоа проби по десния фланг и намери Полоз, който с глава вкара единствения гол в двубоя.

В класирането Ростов продължава да е на 5-о място, но скъси изоставането си от 4-ия Краснодар само на 2 точки. Уфа е в лоша серия с едва 1 точка от 5 мача и се смъкна до деветата позиция.