Селби очаквано изстиска Фу в началото на пътя към 1/2-финала

Очаквано едностранно премина първата сесия от четвъртфиналния дуел между световния номер 1 Марк Селби и майстора на щеката от Хонконг Марко Фу - 6:2 в "Крусибъл" за Веселяка от Лестър.

Защитаващият титлата си от миналата година англичанин вероятно с удоволствие е наблюдавал от хотела си вчерашната късна заключителна сесия между Фу и Нийл Робъртсън, които направиха луд мач, приключил след полунощ българско време с успех 13:11 за азиатеца.

Съответно днес Фу бе далеч от нивото на Селби и не можа да се задържи близо до него в резултата, въпреки че двукратният шампион от Шефилд отново не направи сенчъри брейк.

Селби обаче направи добро впечатление с брейк от 94 и реализирани цели 164 точки, при положение че съперникът му вкара само 64 (не че точно този компонент от статистиката е мерило за крайния резултат на който и да е мач).

Веселяка от Лестър бе далеч по-успешен на масата и заплаши да разгроми Фу, защото поведе с 5:0 фрейма, направи най-голямата си серия, а в същото време азиатецът бе реализирал само 36 точки в рамките на три фрейма.

Все пак, майсторът от Хонконг запази частица от честта си в сесията със солидна поредица от 60, за да намали на 5:2, но после отстъпи в последвалия фрейм и си остави сериозна планина за изкачване. Вижте програмата на всички четвъртфинални сесии.