Голова фиеста на "Стамфорд Бридж" доближи Челси до титлата (видео)

Лидерът в класирането на Висшата лига Челси направи нова крачка към титлата на Англия. В мач от 34-ия кръг на Премиър Лийг "сините" от Западен Лондон надиграха Саутхамптън с 4:2 на "Стамфорд Бридж". Еден Азар (5), Гари Кейхил (45+1) и Диего Коща (54, 89) бяха точни за столичани, а двама бивши играчи на Челси - Ориол Ромеу (24) и Райън Бертранд (90+4), станаха автори на головете за "светците".

Челси вече има 78 точки, със 7 повече от втория Тотнъм, който е с мач по-малко от съгражданите си. Саутхамптън е девети с 40 точки.

Мачът започна с напрегнати моменти пред вратата на Тибо Куртоа, но в 5-ата минута Челси излезе напред в резултата. Еден Азар получи хубав пас от Диего Коща и с отличен изстрел насочи топката в долния десен ъгъл на Фрейзър Форстър. В основата на гола пък беше Сеск Фабрегас, който с великолепно подаване намери Коща преди асистенцията на бразилеца с испански паспорт към белгиеца.

Малко след попадението си Азар имаше нов шанс за гол, но стреля неточно.

В 24-ата минута "светците" изравниха резултата. След центриране от корнер и разбъркване пред вратата на Куртоа бившият халф на "сините" Ориол Ромеу бе изпуснат от отбраната на столичани и от съвсем близко разстояние на празна врата нямаше как да сбърка.

Челси опита да си върне предимството в резултата преди почивката и в крайна успя, макар и в последните секунди на първата част. В първата минута на добавеното време капитанът Гари Кейхил с глава изпрати топката в мрежата зад Форстър.

Девет минути след почивката Диего Коща направи резултата 3:1. Нападателят заби топката във вратата на Саутхамптън с глава след блестящо центриране на Сеск Фабрегас.

Десет минути преди края Форстър с великолепно спасяване попречи на Н'Голо Канте да направи резултата 4:1. Малко след това и резервата Педро Родригес бе близо до гол във вратата на Саутхамптън, но изстрелът му мина на сантиметри встрани от целта.

Секунди по-късно в игра за Челси се появи опитният защитник Джон Тери, който бе аплодиран от феновете на домакините. Както е известно, от следващия сезон Тери вече няма да е играч на Челси.

Резултатът все пак стана 4:1 в 89-ата минута, когато Диего Коща реализира второто си попадение в двубоя след чудесна атака на футболистите на Антонио Конте.

Буквално в последните секунди Райън Бертранд с глава отклони топката в мрежата зад Куртоа, оформаяйки крайния резултат в срещата.