Време за финал! Марица посреща Левски днес (гледай онлайн)

Шампионският плейоф в женското волейболно първенство на България започва днес в Града под тепетата. Настоящият първенец на България Марица (Пловдив) е на две победи от 3-ата си поредна титла и ще се опита да изкове първата от тях тази вечер в залата на Пловдивския университет, където посреща съперника си в серията Левски от 18,30 часа.

Марица продължава да е непобедена от началото на сезона в Националната волейболна лига, като от 18 мача до този момент има 18 победи (три от тях – служебни) и геймов актив от 54:1.

В същото време самото достигане на "сините" до финалната серия представлява изненада, тъй като те завършиха редовния сезон едва на 6-ата позиция. Отборът на Радослав Бакърджиев, обаче, показа сериозен възход тази пролет, а в плейофите успя да елиминира третия и втория от редовния сезон – съответно ЦСКА и Раковски (Димитровград).

Единственият шанс за Левски обаче да конвертира този свой възход в благороден метал е успех и във финала срещу Марица. Ако "жълто-сините" спечелят шампионския плейоф, според регламента на първенството софиянки ще си останат шести в крайното класиране. Като първенец от редовния сезон, отборът на Марица вече си е осигурил най-малко сребърните медали, но те биха били възприети като провал от клуба и неговите привърженици.

Затова може да се очаква и в третото си поредно издание за последните три сезона финалният сблъсък между "жълто-сини" и "сини" да зарадва зрителите с интересни и непримирими двубои между двата най-силни отбора в България.

През тази година финалният плейоф се играе във формат до 2 победи от максимум 3 срещи. Вторият мач е в четвъртък (27 април) от 16,00 часа в София.

Както обикновено, домакинският мач на Марица тази вечер ще бъде излъчен пряко по официалния видеоканал на клуба в YouTube.