Рони и Дин зарадваха феновете с чудесен снукър в "Крусибъл"

Рони О'Съливан и Дин Дзюнхуей оправдаха очакванията за равностоен, зрелищен, резултатен и непредсказуем дуел от четвъртфиналите на Световното първенство по снукър в "Крусибъл".

Ракетата и водещият азиатски майстор приключиха първата сесия от сблъсъка си при равенство 4:4, което е по-приятен за англичанина резултат, защото той изоставаше на интервала с 1:3.

О'Съливан изобщо не влезе в двубоя в ранните фреймове, които се проведоха изцяло под диктовката на Дин - той откри резултата с брейк от 71, а след това увеличи аванса си със страхотно разчистване на стойност 128 точки. Още една серия от 71 направи нещата 3:0, преди Гения от Чигуел все пак да намали на 3:1 с поредица от 63.

Ракетата започна ударно след почивката и очевидно тя му се беше отразила полезно, защото с брейк от 99 направи 3:2, а впоследствие изравни на 3:3 след 65.
Първият голям обрат и "откраднат" фрейм бе седмият, когато Рони направи 69 "на една щека", но сгреши фатално с двойна целувка по "престрелката" по последната черна и я заложи за Дин, който не сбърка за 4:3 в своя полза. В крайна сметка Ракетата спечели последната партия и така двамата ще подновят сблъсъка си в 21 часа във вторник.