Ранно отпадане за Пиронкова в Истанбул (видео)

Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на турнира в Истанбул. Най-добрата българска тенисистка загуби с 2:6, 4:6 от квалификантката от Турция Башак Ерайдън. За Цвети това бе първи официален мач от месец насам и първи на клей за сезона.

Срещата започна зле за Пиронкова, която допусна пробив на старта. Ерайдън поддържаше аванса си и успя отново да пробие за 5:2, а малко по-късно приключи сета. 29-годишната българка имаше шанс да се върне в първата част в шестия гейм, когато пропусна две възможности за пробив.

Втората част бе по-равностойна, като първата ни ракета стартира отлично и поведе с 2:0. Последва серия от размяна на пробив, като в шест поредни гейма двете тенисистки не успяваха да спечелят подаването си. Все пак туркинята успя да го направи и изравни за 4:4, а това сякаш пречупи Пиронкова, която загуби и следващите два гейма.

Пиронкова, която бе поставена под номер 7, отпада на старта на четвърти пореден турнир. Днешната й съперничка пък записа трета поредна победа на турнира, след като започна от квалификациите.