Нюкасъл се завърна в Премиър лийг

Вече е ясно името и на втория сигурен нов участник в Премиър лийг от догодина. Това е отборът на Нюкасъл, който бързо си върна елитния статут, след като преди година изпадна от най-високото ниво на английския футбол. Тази вечер “свраките” надиграха с категоричното 4:1 Престън Норт Енд в среща от 44-ия кръг на Чемпиъншип и вече са недостижими на второто място в класирането

Айозе Перес даде преднина на домакините на “Сейнт Джеймсис Парк” в 7-ата минута, но гостите изравниха чрез Джордан Хугил в 14-ата минута. В семия край на полувремето обаче “свраките” отново излязоха напред в класирането с гол на Кристиан Атсу.

През втората част Нюкасъл довърши съперника с още два гола. В 65-ата минута Мат Ричи вкара от дузпа, а в 67-ата минута отново Айозе Перес оформи крайното 4:1.

Така Нюкасъл събра актив от 88 точки и два кръга преди края води с 9 на третия Рединг, което автоматично означава, че отборът влиза в Премиър лийг. Престън пък остава на 11-ото място с 61 точки и реално не се бори за нищо.